Bezbariérový vstup do bytového domu

Opäť raz sme debarierizovali verejný obytný priestor. Takéto inštalácie nás vždy veľmi tešia, lebo pomáhajú mnohým. Nie len aktuálnym potrebám konkrétneho človeka, ale výhľadovo, do budúcna, aj ostatným susedom z domu, či jeho budúcim obyvateľom. Do náročných priestorov sme tentokrát zvolili šikmú schodiskovú plošinu Logic.

Výťah pre vozíčkarov na schody

Bezbariérový výťah = bezbariérový vstup

Výťah pre imobilných typu Logic je optimálnym pomocníkom na prekonávanie prevýšení, resp. zdolávanie schodov ľuďmi, ktorí sú odkázaní na invalidný vozík. Vďaka jednoduchej obsluhe sa nemusíte báť, že by ste potrebovali pomoc aj nejakej ďalšej osoby, všetko hravo zvládnete svojpomocne.

V tomto prípade sme zvolili tento typ plošiny na schody z viacerých dôvodov:

Kompaktnosť. Určite ste si na priložených záberoch všimli, že vstup do domu tvorí extrémne úzka chodbička. S tou sme sa museli popasovať. Práve tento typ schodiskového výťahu je na to ideálny, keďže svojimi úspornými rozmermi maximálne šetrí miesto.

 • Pri výbere produktov sa vždy zameriavame na tie, ktoré sú širokospektrálne najvýhodnejšie – tzn. bezpečné, pohodlné a prehľadné pre ich používateľov, ale zároveň sú aj skladné, ľahko ovládateľné a estetické aj pre ostatných obyvateľov domu, resp. domácnosti.
 • Predpokladáme, že na prvý pohľad sa Vám z fotiek určite zdá, že sa pri plnom rozložení v dolnej stanici plošina nemá veľmi kam „zmestiť“. A to je práve úloha našich Velcon technikov. Vypočítať všetko na milimeter presne, tak, aby to tam „sadlo“, pomáhalo a slúžilo čo najdlhšie roky. A zvládli to aj tentokrát.

Bezpečnosť. To, aby sa naši klienti cítili komfortne a bezpečne, je pre nás samozrejmosť. Všetky produkty vyberáme tak, aby spĺňali všetky bezpečnostné štandardy a bezpečnostné normy.

 • V prípade plošiny na schody Logic pocit bezpečia ešte viac umocňuje napr. aj náhradná batéria, vďaka ktorej funguje ďalej aj v prípade výpadku elektrického prúdu. Nemôže sa Vám tak stať, že by ste ostali „uväznený“ kdesi uprostred schodiska.
 • Naši klienti si neraz pochvaľujú aj skutočnosť, že je napájaná na nízke napätie, preto si ju často žiadajú napr. aj školy a zariadenia, kde je vysoký výskyt detí.

Všestranná využiteľnosť. Dá sa využívať tak v interiéri ako aj v exteriéri.

 • Pri tejto inštalácii sme hľadali šikovného a skladného pomocníka, ktorý bude pomáhať v pomerne stiesnených interiérových priestoroch a neobmedzí ostatných susedov využívajúcich spoločné chodbové priestory.

Nenápadnosť. Snažíme sa prinášať na trh produkty, ktoré nebudú „biť do očí“, ale naopak, budú pôsobiť prirodzene a nerušivo. Preto si vždy vyberáme jednoduchý dizajn.

Rýchla inštalácia. Keď sa rozhodnete, že takýto schodiskový výťah by bol ideálnym riešením aj pre Vás, už v priebehu pár dní ho môžete mať doma a spokojne používať. Neraz Vám ju vieme priviezť fakt aj ihneď – na sklade ich máme pre Vás pripravené, ak treba počkať, je to tým, že naši technici inštalujú schodiskové výťahy či iné z našich produktov ďalším z našich klientov.

 • Aj pri plošine na schody Logic máte na výber, či ju budete kotviť do steny alebo priamo do schodov pomocou samonosných stojok.
 • Zároveň si môžete vybrať z viacerých rozmerov plošiny, podľa toho, čo Vám viac vyhovuje (čí štíhly alebo robusnejší tvar), resp. podľa Vašich priestorových možností.

 

Cena výťahu na schody Logic.

 • Zväčša sa nás hneď ako sa nám ozvete rovno pýtate aj na cenu našich produktov, teda aj na cenu zdvíhacej plošiny pre imobilných. Odpoveď však nie je taká jednoznačná, závisí od viacerých skutočností – napr. od dĺžky vodiacej koľajnice, výšky zdvihu, zvoleného spôsobu parkovania, kotvenia, počtu zákrut, prípadných špecifických požiadaviek a i. Keďže každú inštaláciu prispôsobujeme čo najviac na mieru, ceny výťahov na schody sa vždy líšia.
 • Určite Vás však poteší, že pokiaľ ste ŤZP/ZŤP, máte často nárok na štátny finančný príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia, ktorý neraz pokryje až 98% celkových nákladov. Pokiaľ sa vo vybavovaní nevyznáte, nezúfajte, poradíme Vám.
 • A za naozaj optimálnu cenu získate pomocníka aj na nadmerné každodenné využívanie.
 • Zároveň si už dlhšie všímame, že pokiaľ má dom vytvorený bezbariérový vstup, resp. prístup, veľmi často sa týmto krokom zvyšuje aj hodnota ostatných bytov, ktoré sú jeho súčasťou.