Bezbariérový vstup do domu vďaka zdvíhacej plošine STRATEGOS

Domáci výťah pre vozíčkarov

Tentokrát sme s našim projektom zavítali do okresu Moldava nad Bodvou. Klientská potreba si vyžiadala model výťahu Strategos. Tento typ plošiny je určený najmä na prepravu imobilných osôb, ktoré sú odkázané na invalidný vozík, čo bol aj tento prípad ľudského osudu nášho nesmierne pozitívneho a vždy usmiateho klienta.

 

Myslite na praktickosť výťahu

Praktickosť výťahu v tomto prípade spočíva v skutočnosti, že ide o starší dom, kde sa pri jeho vzniku nemyslelo na bezbariérovosť. Iste, v čase stavby sa na architektonické úkony nepozeralo prakticky a účelovo, ako je to v súčasnosti. Zároveň sa nemyslelo na budúcnosť, človek nerátal s realitou, že bude imobilný a odkázaný na bezbariérový prístup, domáce výťahy, bezbariérové schodisko, ako aj celkovú bezbariérovú stratégiu v dome.

 

Viac o STRATEGOSe v rodinnom dome

Hovoríme o zvislom zdvíhacom zariadení pre ŤZP, ktoré sa dokáže maximálne vertikálne zdvihnúť do 3 metrov. Jeho nespochybniteľným benefitom je, že si nevyžaduje výťahovú šachtu. Potrebná je len pevná betónová podlaha, do ktorej sa jednoducho upevní. V tomto konkrétnom prípade sme ho upevnili priamo do kovovo-robustnej konštrukcie schodiska, čo pridáva na jeho bezpečnosti. Vytvorilo sa tak bezbariérové schodisko. Je nutné povedať, že v štandarde je celé dodávané z pozinkovaného kovu, čo ho dokonale predurčuje do vonkajšieho prostredia. Práve vďaka antikoróznym vlastnostiam má dlhoročnú životnosť a bezproblémovú prevádzku aj pri nízkych teplotách. Je totiž extrémne odolné voči mrazu a vlhkosti. Kabína plošiny je opláštená polykarbonátom, v prípade vyžiadania vám ho vieme zameniť za bezpečnostné sklo, ktoré pôsobí veľmi esteticky.

 

Domáci výťah pre vozíčkarov

 

Jednoduchá inštalácia

Inštalácia je veľmi jednoduchá, rovnako rýchla, bez potreby komplikovaných stavebných či iných búracích prác. Inštalovanie nástupu na výťah je pri tejto unikátnej plošine možné zo všetkých 4 strán, čo hodnotíme viac než pozitívne. Tu sme si zvolili nastupovanie oproti sebe susediacim stranám. Nástup, ako aj výstup zo zdvíhacej plošiny je možné zvoliť do 90° (čo predstavuje tvar písmena L). Pohon zdvíhacej plošiny umožňuje spoľahlivý a unikátny systém dvoch večných skrutkovíc. Zvislá zdvíhacia plošina je pri zdvihu do 1 metra štandardne nielen pozinkovaná, ale navyše vo farbe RAL7004.

 

Nezabudnite na štátnu finančnú pomoc

Nedá nám nespomenúť štátnu finančnú pomoc na všetky zdvíhacie zariadenia. Nárok naň (aj na túto zdvíhaciu plošinu STRATEGOS) má fyzická osoba ŤZP, ktorá je podľa komplexného posudku uznaná minimálne v 50% miere a odkázaná na zdvíhacie zariadenia. Finančný príspevok je poskytnutý na základe dokladov o cene daného zariadenia (do výšky 95% ceny zariadenia, pozn.: najviac však vo výške 11 617, 88 €). Viac informácii nájdete na našom webe.

 


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“