Plošina na schody, čo so sebou prináša mnohé výhody

Plošina na schody V65

Pred časom sme inštalovali plošinu na schody V65 v staršej bytovke po čiastočnej rekonštrukcii. Klientka potrebovala bezbariérový prístup z prvého poschodia na prízemie. Vo svete je tento výťah na schody veľmi žiadaný kvôli množstvu výhod, poďme sa na ne pozrieť bližšie!

Zdvíhacie plošiny – skvalitnenie života nielen pre imobilných

Keďže zákazníčka býva v staršej bytovke, počas ktorej výstavby ešte výťahy „neboli zvykom“, potrebovala vytvoriť bezbariérový prechod medzi vyvýšeným prízemím (8 schodov), vstupom do bytovky. Treba pripomenúť, že takýto výťah na schody sa čoraz častejšie inštaluje do obdobných bytoviek nielen pre imobilných pacientov, ale aj pre seniorov, ktorým výrazne uľahčuje presuny domov (často i s nákupom a pod.). Čiže si ho neraz pochvaľujú a zúročia aj ostatní obyvatelia bytovky.

Ako sme už spomenuli, schodisková plošina V65 oplýva množstvom pozitív, preto je aj na svetovom trhu taká žiadaná. Svoje uplatnenie nachádza tak v interiéri ako v exteriéri. Ľudia si ju často volia kvôli skvelým recenziám používateľov, ktorí nedajú dopustiť na jej spoľahlivosť a bezpečnosť. Je vybavená núdzovým zdrojom, takže klienta nenechá „stáť” na schodisku ani v prípade, že by v budove vypadol elektrický prúd. Vyžadujú si ju aj kvôli svojmu unikátnemu napájaniu (tzv. bezpečnému napätiu), keďže priamo v plošine ani v jej koľajnici sa nenachádzajú káble s vysokým napätím.

 

Nemenej zaujímavým kladom je aj jej elegantný, nenápadný dizajn. Niet sa čo čudovať, stoja za ním dizajnéri firmy Pininfarina (dizajnér Ferrari).

 

Ako vidíte na priložených fotografiách, klientke sme ju ukotvili priamo do schodov. Kotviť sa však dá aj do steny, pričom v oboch prípadoch si jej inštalácia nevyžaduje žiadne stavebné úpravy, takže prebieha veľmi rýchlo. Zároveň ste si určite všimli úzkoprofilovú dráhu, ktorá skutočne zaberá minimum priestoru a neobmedzuje tak ani ostatných obyvateľov bytovky. Je veľmi variabilná, dá sa plne prispôsobiť požiadavkám klienta. Zvláda aj zákruty či zmeny sklonu. Možno ju inštalovať až do niekoľkých poschodí.

Cena zdvíhacej plošiny V65

Tak ako sme spomenuli vyššie, plošina sa dá inštalovať do rôznych priestranstiev, využívajú ju tak súkromné osoby v domácnostiach ako aj verejné inštitúcie. Dodávaná je s rôznym príslušenstvom a doplnkami. Jej cena sa, samozrejme, odvíja primárne podľa toho, aké má rozmery, akú dlhú má vodiacu koľajnicu, od jej vybavenia a príslušenstva. Pokiaľ rozmýšľate nad vhodnou kompenzačnou pomôckou pre Váš priestor, pokojne nás kontaktujte. Spoločnými silami určite prídeme na efektívne riešenie. Cenovú ponuku robíme, samozrejme, bezplatne.


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“