3 dôležité kritéria pri výbere plošín pre ŤZP

Šikmé schodiskové plošiny môžu výrazne zvýšiť kvalitu života imobilného pacienta. Na čo treba pri ich výbere prihliadať?

Dôležité kritéria pri výbere plošín

Dôležité kritéria pri výbere plošín


Na základe našich dlhoročných skúseností vám odporúčame držať sa týchto kritérií:

Kvalita materiálov
Šikmé schodiskové plošiny by mali byť vyrobené z odolných materiálov, ktoré im zabezpečia minimálnu poruchovosť, dlhšiu životnosť a bezpečnosť. Výhodou je, keď si môžete vybrať z dvoch verzií – na vonkajšie alebo vnútorné použitie. Odporúčame vám plošiny vybavené vonkajšími krytmi z nehorľavého materiálu, ktorý odpudzuje vodu a vlhkosť a zabraňuje tak korodovaniu zariadenia. Pri verziách na vonkajšie použitie je dôležité, aby krytie proti vlhkosti bolo aj vo vnútri prístrojovej časti. Vodiaca koľajnica by mala byť vyrobená z ocele, ideálne z povrchovou úpravou kataforéza a náterom odolným voči poveternostným podmienkam. Práve z týchto materiálov sú vyrábané schodiskové plošiny, ktoré dodáva spoločnosť Velcon.

Bezpečnosť
Ako prvé si treba všímať samotný pohon. Najbezpečnejší a najkvalitnejší pohon plošín je záberom ozubeného kolesa do dierovanej koľajnice prostredníctvom samo-svornej prevodovky so zachytávačom. Motor by mal byť vybavený elektromagnetickou brzdou pre prípad výpadku elektrického prúdu. Dôležité sú aj ďalšie bezpečnostné prvky ako: nízke napätie v ovládacích obvodoch, ochranné tyče, nájazdové rampy, ktoré zabezpečia vozík proti pohybu a uľahčia nájazd v staniciach, pevná bezpečnostná tyč pre pridržanie, bezpečnostné STOP-tlačidlo na plošine, bezpečnostné mikrospínače dojazdu a extra dojazdu. Bezpečnosť jazdy ba mala byť garantovaná systémami proti nárazu, pricviknutiu a zachyteniu predmetov. Rovnako dôležitá je bezpečnosť napájania – všímajte si, či je kábel privádzaný v zakrytovanom priestore. Sami sa môžete presvedčiť, že uvedené bezpečnostné prvky sú u Velconu samozrejmosťou.

Kvalitný servis
Toto kritérium býva často podceňované, pritom patrí medzi najdôležitejšie. Velcon vykonáva servis prostredníctvom vlastných profesionálnych revíznych technikov na celom území Slovenska, ktoré je pokryté až 4 servisnými strediskami a 3 pobočkami v Bratislave, Prešove a Banskej Bystrici. Navyše, všetkým zákazníkom, ktorí sú držiteľmi Karty výhod ŤZP, garantujeme nástup na opravu zdvíhacieho zariadenia už na druhý pracovný deň po oznámení.

V prípade záujmu o naše schodiskové plošiny, alebo akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na našej bezplatnej infolinke 0800 199 060. Radi vám pomôžeme a poradíme.


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“