Nie je plošina ako plošina

Mám kamaráta, trávim u neho veľmi veľa času. Už niekoľko rokov je odkázaný na invalidný vozík a pomoc iných osôb. Bývajú v poschodovom dome, v ktorom má nainštalovanú zvislú plošinu. Moje decká sa mi tam narvú vždy, keď je to len trošku možné. Áno, aj ja ju používam, je to super – chodítko plné nákupu a vyveziem sa kam potrebujem. Jednoducho paráda.

V prvý deň som si takmer dolámala prsty, držala som sa na mieste, kde sa držať nemá. Nie, plošina nezastala, hoci sa tak malo stať, rovnako ako sa opätovne roztvoria dvere na fotobunku, keď zacítia čo i len maličký odpor. Ako neznalá som nemala ani možnosť niekde uvidieť piktogram, ospravedlňujem sa, je mojou chybou, že návody na používanie nečítam. Ale sú písané takým drobným písmom… Toto je vec, ktorá ma zarazila. Po druhé, keď idem ku kamarátovi, vie o tom celý dom. Nevadí mi to, vôbec, iba si viem predstaviť, ako by som hlučnou prevádzkou liezla na nervy susedom v bytovom dome.

Zopárkrát som sa viezla v plošine, ktorej zvuk bol primeraný. Maličký syn mi vtedy spal v kočíku. No, tu by si to chlapec nedovolil…

Prišla som na to, že aj plošiny sa môžu líšiť. Že rovnako ako nie je auto a auto, pračka ako pračka, vysávač ako vysávač, tak nie je ani plošina ako plošina. Nejedná sa o zanedbateľnú investíciu a preto by mala byť, čo možno, najlepšia. V spomínanom dome žijú samí dospelí, my sa nepoznáme tak dlho, aby som pri výbere plošiny mohla asistovať, ale do budúcnosti viem, že ho budem chcieť presvedčiť.
Možno to nebude najlacnejšie riešenie. Ani auto nemám najlacnejšie. No ak sa o mňa niekto bojí, s úsmevom mu poviem – možno rozmlátim auto, ale ja som v absolútnom bezpečí.

Ak nie je limitujúcim faktorom cena, nie je od veci, pozerať aj na iné stránky veci.

Dnes už nemám bábätko. Ale aj tak, ak by v dome bývalo päťročné dieťa, ktoré popoludní zaspalo, vo chvíli, keď uvediem do pohybu plošinu, sa zaručene zobudí.

Táto situácia pramení z neznalosti. Ľudia sa nechajú zlákať, no dôležité je aby ste si pred tým ako sa pre danú plošinu rozhodnete požiadali o možnosť vidieť, vyskúšať.Toto by malo byť nosné pri rozhodovaní.

Ako stavbárka som zvyknutá zvažovať ponuky viacerých firiem, pričom nepozerám iba na cenu. Sú situácie, kedy na cenu pozerať musím, no viem, že v priebehu krátkeho času sa skrytá cena aj tak prejaví, že koniec koncov, správa budovy, tepelné straty, či zvukovoizolačný komfort sa predraží, či bude potrebné dodatočné riešenie.

Prosím, uvažujte. Viem, že sa vraví – darovanému koňovi na zuby nepozeraj. Na kúpu zdvíhacieho zariadenia vo veľkej miere prispieva štát. Ale vzhľadom na výšku našich príjmov predstavuje aj doplatok nezanedbateľnú čiastku. A vy si zaslúžite komfort a aby Váš život s obmedzeniami predstavoval aj v budúcnosti čo najmenšie obmedzenie. Musím povedať, že z mojich skúseností je práve firma Velcon, tá ktorá poradí a pomôže s doplatkom, ku všetkému majú snahu nájsť to najlepšie riešenie, nie preto, že potrebuje plniť plány predaja, ale preto, že na vás budú pozerať ako na svojho brata, nielen potencionálneho zákazníka.

Autor: Dagmar Sváteková


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“