Šikmá schodisková plošina – s technikou bližšie ku kultúre a vzdelaniu

Šikmá schodisková plošina pre vozíčkarov

V uplynulých mesiacoch sme inštalovali viaceré šikmé (schodiskové) plošiny. Pre Kultúrne centrum na východe Slovenska, ktoré nás oslovilo na spoluprácu, sme vybrali schodiskovú plošinu typu V65. Ponúka množstvo premyslených výhod, z ktorých sa tešia tak súkromné osoby ako aj verejné inštitúcie.

 

Zdvíhacia plošina V65 – nerušivé riešenie náročných bariér

 

Tento typ výťahu na schody (šikmej schodiskovej plošiny V65) využívajú osoby odkázané na invalidný vozík, keď sa potrebujú premiestniť po šikmo orientovanom schodisku. Je prispôsobená tak, aby zvládala zmeny sklonu i zákruty. Veľkou výhodou je, že sa dá inštalovať na viacero poschodí. Ako aj viaceré z našich ďalších produktov, svoje uplatnenie nachádza tak v interiéri ako aj v exteriéri.

V prípade spomínaného centra vedie ku knižnici, ktorá je situovaná na hornom poschodí budovy. Ako ste si mohli všimnúť na priložených fotografiách, je vybavená automaticky výsuvnými teleskopickými ochrannými tyčami, ktoré slúžia jednak ako antivandal (tzn. ochranný prvok proti klasickým mechanickým poškodeniam), keďže sú skryté a tiež umožňujú prechádzať plošine aj miestami, kde sú nižšie stropy alebo preklady (s touto požiadavkou sa na nás často obracajú napr. majitelia atypicky riešených priestorov v rodinných domoch).

 

Dráha šikmej schodiskovej plošiny

 

Netradičným riešením a zároveň zaujímavosťou je horná stanica, ktorá sa končí priamo pri vchodových dverách. Ako môžete vidieť na priložených záberoch z inštalácie, schodisko sa končí priamo pri dverách do knižnice. Pri takomto riešení skrz plošinu sme tak vytvorili priestor na privolanie prípadnej pomoci priamo pri vstupe do inštitúcie, ktorá sa nachádza v hornom poschodí. Spodná časť stanice schodiskového výťahu je zase zatočená do zákruty tak, aby pri výstupe nezavadzala ostatným návštevníkom týchto frekventovane navštevovaných priestorov.

Popri robustnejšom dreveno-kovovom zábradlí sa táto úzko profilová koľaj pekne „stratí“ v priestore a teda pôsobí prakticky „neviditeľne“. Vodiacu koľajnicu sme štandardne pomocou stojok kotvili priamo do schodov (pri iných priestorových riešeniach je možné kotviť ju aj priamo do steny).

 

Cena zdvíhacej plošiny pre imobilných

Rovnako ako v prípade ostatných schodiskových plošín a našich produktov, ani cena tohto výťahu na schody sa nedá stanoviť dopredu presne bez zamerania schodiska. Odvíja sa od viacerých faktorov – napr. od požadovaného rozmeru plošiny, dĺžky vodiacej koľajnice, množstva zákrut, výbavy, či špecifických požiadaviek klienta. Preto Vám vždy ponúkame možnosť bezplatnej konzultácie – tzn. .pokojne nám zavolajte a naši špecialisti s Vami preberú, ktoré riešenie by pre Vás bolo najefektívnejšie a najvhodnejšie.


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“