Šikmá schodisková plošina V64 už naplno pomáha v bytčianskej škôlke

Našim celoživotným poslaním je pomáhať. Dotvárať bezbariérové prístupy tam, kde sa na ne pôvodne nemyslelo. Myslieť na imobilné osoby, ktoré majú život zväčša sťaženejší, no o to sú neraz vďačnejšie, láskavejšie a pokornejšie. Súčasťou našej práce je tak aj veľa radosti. Našej – z dobre vykonanej práce, z funkčnosti zariadení, z estetického vizuálu, ale hlavne radosti a viery na strane našich klientov. O to viac, keď ide o malé deti.

Šikmá schodisková plošina pre vozíčkarov

Kvalitný výťah na schody – nápomocné riešenie nielen pre dospelákov

Do bytčianskej materskej školy sme tak nainštalovali dva výťahy (šikmé plošiny) pre vozíčkarov V64. Snažili sme sa nimi priniesť rovnocenný prístup a dostupnosť ku každodenným radostiam a možnostiam pri návšteve školy.

Tým, že škôlka „získala” dve rovnocenné zariadenia – z predného a aj zo zadného vchodu – sme dosiahli, že jej návštevníkov nenútime zbytočne obchádzať budovu a zároveň sme tak zjednodušili (a vôbec umožnili)  bezbariérový vstup. Pre všetkých.

 

Šikmá schodisková plošina pre vozíčkarov

 

Výťah pre imobilných V64 má množstvo výhod:

 • ideálne bezbariérové riešenie pre imobilné osoby pohybujúce sa na invalidnom vozíku,
 • plne samoobslužné zdvíhacie zariadenie určené na prekonávanie priamych schodísk,
 • uplatniteľné v interiéri aj v exteriéri,
 • bezpečné a komfortné,
 • variabilné možnosti kotvenia vodiacej koľaje (priamo do schodov alebo do bočnej steny),
 • elegantný nerušivý dizajn – navrhnutý v rámci firmy Pininfarina (dizajnéra Ferrari),
 • celosvetovo ide o jednu z najžiadanejších a najkvalitnejších šikmých schodiskových plošín.

 

Ako ste si už na priložených záberoch určite všimli, budova materskej školy prešla priaznivou rekonštrukciou. Vedenie si však naplno uvedomovalo značný deficit areálu škôlky – absenciu bezbariérového vstupu. Preto sa, v snahe vylepšiť dovtedajšie podmienky prístupu ku vzdelaniu, rozhodli zainvestovať a dali nainštalovať aj šikmé plošiny pre imobilných V64.

 

Ide o veľmi výhodný a preto aj frekventovane žiadaný výťah na schody. Aj keď na prvý pohľad nemusí vyzerať dôveryhodne (predsalen – elektronika, zariadenie umiestnené vonku, mrazy, dážď, striedanie náročných poveternostných podmienok, atď.), svojimi odolnými antikoróznymi vlastnosťami sú tieto šikmé plošiny pre vozíčkarov plne odolné voči akýmkoľvek podmienkam. Ku tomuto zariadeniu VELCON automaticky dodáva aj nepremokavé opláštenie (špeciálnu plachtu, resp. celtu), ktorou si toto výťahové riešenie viete zakryť.

 

Vieme Vám pomôcť aj so žiadosťou o finančný príspevok na šikmú plošinu

Najčastejšie Vás popri funkčnosti a bezpečnosti našich zariadení zaujíma práve ich cena. Cena takéhoto výťahu sa však nedá vypočítať paušálne. Vidíte to aj na rôznych inštaláciách, ktoré Vám postupne prinášame. Každé zariadenie prispôsobujeme čo najviac na mieru konkrétnemu klientovi a jeho priestorovým možnostiam. Preto sa výsledná cena sa odvíja od množstva faktorov – primárne od dĺžky vodiacej koľajnice, zvoleného spôsobu kotvenia, požadovaného doplnkového vybavenia a pod. Vo finálne sa teda môže dosť líšiť.

VELCON Vám však ponúka možnosť bezplatnej obhliadky Vašich priestorov – v rámci celého Slovenska. Vždy prídeme, zameriame priestory, kam by ste zariadenie pre imobilných chceli situovať, preberieme s Vami Vaše predstavy a očakávania, navrhneme optimálne riešenie a následne vypočítame konkrétnu cenovú kalkuláciu. Všetko bezplatne.

Mnohých klientov potešila aj možnosť požiadať o štátny finančný príspevok na kúpu zdvíhacieho zariadenia, ktorý neraz dosahuje až 95% celkovej sumy ceny plošiny, schodolezu, či iného pomocníka.

   Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

  „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“