Šikmé schodiskové plošiny s priamou dráhou, ale aj na točité schody

Šikmá schodisková plošina pre imobilných

 

Podľa typu modelov ich môžeme rozdeliť na dve základné skupiny. Schodiskové plošiny pohybujúce sa po šikmej dráhe schodov s variabilným sklonom a zákrutami a schodiskové plošiny na prekonávanie priamych, resp. rovných (jednoramenných) schodov. Vo výsledku to znamená, že sú určené na presne im zodpovedajúci typ schodov, teda buď ide o schody zatočené a viac poschodové, alebo priame a rovné (jednoramenenné) určené pre jedno schodisko. Schodiskové plošiny na priame (jednoramenné) schodiská sa využívajú na menej početné a priame schody, väčšinou ich inštalujeme do rodinných domov, do vyvýšených vstupov bytových domov, alebo do verejných priestorov nižšie podlažných budov, ako sú obchody potravín, nemocničné zariadenia a podobne.

 

Šikmé schodiskové plošiny – Aké typy poznáme?

Šikmé schodiskové plošiny na prekonávanie dráhy s variabilným sklonom a zákrutami, napríklad šikmá schodisková plošina v65, inak nazývaná aj výťah pre vozíčkarov, je vhodná predovšetkým pre imobilných, ktorí sa pohybujú na invalidnom vozíku. Rovnako ich veľmi ocenia aj mamičky s kočíkmi, ktoré sa napríklad nemajú akým iným spôsobom spolu s kočíkom dostať do verejnej budovy alebo zariadenia, ktoré potrebujú navštíviť na vyššom poschodí. Práve šikmá plošina v65 je najvhodnejšia na viac-schodové schodiská a viacpodlažné budovy, kde sa schodisko môže zatáčať a plošina je tomu plne prispôsobená. Využitie týchto schodiskových výťahov sa vyskytuje hlavne vo verejných budovách, ako sú nemocnice, úrady a iné verejné priestranstvá.

Vozíčkar alebo opatrovateľ s invalidným vozíkom či kočíkom ocenia práve toto zariadenie pre imobilných, pokiaľ v budove nie je výťah. Šikmá schodisková plošina je dostatočne veľká, aby sa na ňu imobilný zmestil aj spolu so svojím vozíčkom, prípadne kočíkom a pritom je samotné nastupovanie a vystupovanie čo najviac prispôsobené tejto osobe. Tá môže byť pri presune nadol a nahor plne samostatná, lebo toto bezbariérové schodisko je vybavené diaľkovými ovládačmi, alebo odnímateľným ovládaním na kábel. Rovnako je schodisková plošina samoobslužná už pri nastupovaní a vystupovaní, a to vďaka jej automaticky sklopnej podlahe, ochranným tyčiam a nájazdovým rampám.

 

 

Schodiskové plošiny a ich inštalácia si nevyžadujú rozsiahle stavebné úpravy, lebo ako väčšina našich zariadení, ktoré ponúkame, sú vybavené vodiacou koľajnicou, ktorá sa ľahko inštaluje na akékoľvek schody. Aj vďaka týmto zariadeniam vieme imobilným ľuďom, z nich predovšetkým vozíčkarom, pre ktorých je primárne určená, uľahčiť ich presun na bežné miesta, ktoré sú pre nás mobilných častokrát automaticky dostupné.


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“