Šikovný a skladný výťah na schody – šikmá schodisková plošina SLIM

Výťah na schody - Plošina SLIM

 

Pokiaľ hľadáte vhodné zariadenie pre imobilné osoby či pre rodičov s kočíkmi na pohodlné a bezpečné presuny, ktoré by sa dalo inštalovať na schodisko už od šírky 895 mm, máme pre Vás dobrý tip. Výťah na schody modelu SLIM pravdepodobne naplní (a možno aj predčí) Vaše očakávania.

 

Plošina pre vozíčkarov

Zariadení na odstraňovanie bariér je už, našťastie, veľké množstvo. Našich klientov sa preto vždy dôkladne pýtame, na čo všetko by ich chceli, resp. potrebovali používať. Podľa ich odpovedí následne spoločne volíme čo najoptimálnejšie riešenia – napr. schodolezy, nájazdové rampy, stropné zdviháky, úpravy áut pre ZŤP a i.. Medzi najžiadanejšie patria aj výťahy na schody, tzn. šikmé schodiskové plošiny, stoličkové výťahy a zvislé zdvíhacie plošiny.

 

 

Schodisková plošina SLIM

Naši klienti z okresu Brezno nás oslovili s prosbou nájsť vhodný výťah na schody, ktorý nebude pôsobiť rušivo a bude samoobslužný. Taký, pomocou ktorého sa imobilná osoba samostatne a bezpečne zvládne presúvať na prvé poschodie rodinného domu. Ako ste si už určite všimli na priložených záberoch, snažili sme sa výťah napasovať do moderného minimalisticky ladeného priestoru. Keďže si naši klienti zvolili plošinu SLIM (tzn. celkovo kompaktné rozmery a sklápateľné časti), na schodisku nezavadzia ani ostatným členom domácnosti, pôsobí elegantne, človek si ju takmer nevšimne. Naši technici sa popasovali aj s elektroinštaláciou. Snažili sa ju včleniť do okolitého prostredia a preto premyslene navrhli umiestnenie vedenia elektrickej prípojky tak, aby splynula s prostredím a nevytvárala zbytočnú prekážku pre ostatných ľudí v budove.

 

Celkovo je tento typ plošiny vhodný a žiadaný primárne kvôli:

 • kompaktnosti – tzn. možnosti inštalácie a využívania aj na úzkych schodiskách (všetky jej časti sú sklápateľné),
 • bezpečnosti – podporujú ju ochranné tyče, nájazdové rampy,
 • úplnej samostatnosti imobilnej osoby,
 • schopnosti prekonávať schodiská so šikmou dráhou s variabilným sklonom,
 • variabilite – keďže sa dá inštalovať tak na vnútornú ako aj na vonkajšiu stranu schodiska,
 • tichému chodu,
 • možnosti kotvenia plošiny či priamo do schodov alebo do stien,
 • možnosti využitia v interiéri aj v exteriéri a
 • elegantnému dizajnu.

 

Plošina na schody – cena

V tomto prípade sme teda inštalovali zdvíhaciu plošinu v interiéri rodinného domu, na prvé poschodie s podestou. Kotvili sme ju pomocou samonosných stojok priamo do schodov. V každom prípade (pri každom klientovi) je však situácia odlišná. Výsledná cena plošiny na schody tak závisí od viacerých faktorov ako napr. od dĺžky dráhy, spôsobu kotvenia, množstva zákrut, ale aj od špecifických požiadaviek klienta. Najvýhodnejšie je preto ozvať sa nám. Prídeme ku Vám na obhliadku priestorov, preberieme s Vami Vaše predstavy a požiadavky, predostrieme Vám možné zariadenia a navrhneme optimálne riešenie. Takéto obhliadky realizujeme v rámci územia celého Slovenska zadarmo.


  Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

  „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“