Debarierizácia rodinného domu za pomoci plošiny pre vozíčkarov

Logic – Schodisková plošina pre vozíčkarov

 

Aj nedávno sme inštalovali projekt zameraný na debarierizáciu priestorov pre člena domácnosti, ktorý je odkázaný na invalidný vozík. Snažili sme sa preto vytvoriť, umožniť a čo najviac zjednodušiť presuny medzi rodinným domom a záhradou. Tentokrát v okrese Vranov nad Topľou.

 

Schodisková plošina Logic pre imobilných

Optimálnym riešením na sprístupnenie a spriechodnenie 6-schodového schodiska vedúceho do rodinného domu bol tentokrát výťah pre imobilných modelu Logic. Ako vidíte na priložených záberoch z inštalácie, v tomto prípade sme plošinu umiestnili na vonkajšie schodisko. Nemusíte sa toho obávať, je vytvorená zo špeciálnych odolných materiálov, ktoré dlhodobo a bez problémov zvládajú aj slovenské podmienky (striedanie tepla a chladu, dážď, krupobitie, sneh), teda aj pomaly blížiace sa menej priaznivé počasie nadchádzajúcich mesiacov.

Tiež ste si už istotne všimli, že pri tejto inštalácii sme túto plošinu pre imobilných kotvili priamo do schodov, pomocou samonosných stojok a podporným ukotvením aj do bočnej steny. V niektorých prípadoch si situácia vyžaduje aj práve takéto kotvenie do bočnej steny, vždy podľa konkrétnych podmienok a priestorových riešení klienta. Ako možno vidieť na fotografiách, plošina sa končí v spodnej stanici, priamo na dlažobnom základe. Áno, je to ďalší z dôkazov toho, že pri našich návrhoch projektov sa vždy snažíme pracovať s existujúcimi podmienkami a okolitým priestorom. Invalidný vozík tak v tomto prípade nastupuje a vystupuje na spevnenej ploche.

 

Šikmá plošina pre vozíčkarov

 

Samozrejme, výhod (okrem už vyššie spomenutých) má táto zdvíhacia plošina viacero:

  • rýchle dodanie (ihneď),
  • vhodná do interiéru i exteriéru,
  • variabilné rozmery podlahy – vieme ju prispôsobiť podľa Vašich potrieb (podľa typu invalidného vozíka či kočíka),
  • disponuje náhradným zdrojom (batériou), vďaka ktorému viete zariadenie používať aj pri výpadku elektrickej energie,
  • samoobslužnosť zariadenia – imobilná osoba tak nie je odkázaná na pomoc rodiny, ošetrovateľa či iných osôb.

 

Cena schodiskovej plošiny pre imobilných

Už z vyššie uvádzanej inštalácie vyplýva, že finálna cena schodiskovej plošiny sa nedá stanoviť jednotne. Vždy závisí od viacerých faktorov – od samotnej dĺžky vodiacej koľajnice (množstva a rozmerov schodov), od spôsobu kotvenia (do schodov alebo do bočných stien), veľkosti plošiny či rôznych špeciálnych požiadaviek klientov. Dobrou správou je, že Vám vieme pomôcť s vybavovaním štátneho finančného príspevku na kúpu zdvíhacieho zariadenia pre osoby ZŤP. Ozvite sa nám a spoločne určite nájdeme schodné riešenie Vašich problémov a aspoň čiastočné zjednodušenie života.


    Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

    „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“