Schodisková plošina typu V65 – spoľahlivý výťah na schody pre vozíčkarov

Šikmá schodisková plošina V65

 

Pred časom sme inštalovali aj často žiadaný produkt – exteriérový schodiskový výťah pre vozíčkarov. V prípade, že potrebujete na vozíčku prekonávať schodiská rôznych dráh – dokonca aj s  variabilným sklonom či  smerom, schodisková plošina typu V65 je ideálne riešenie.

 

Schodiskové plošiny (domáce výťahy) – šikovní pomocníci do interiéru či exteriéru

Schodisková plošina (schodiskové výťahy) sa tešia veľkej obľube. Konkrétne schodiskovú plošinu V65 si naši klienti žiadajú tak do interiérov ako aj do exteriérov. Bezpečne zvláda zákruty a zmeny sklonu, pričom dokáže prekonať aj viacero poschodí. Veľkou výhodou je, že jej montáž si nevyžaduje žiadne stavebné úpravy a obvykle prebieha veľmi rýchlo a bezproblémovo. Kotvenie vodiacej koľajnice prispôsobujeme vždy konkrétnemu priestoru a jeho možnostiam – buď priamo do schodov alebo do priľahlej steny.

V tomto prípade sme plošinu inštalovali do exteriéru. Na priložených záberoch si okrem nádhernej kvetinovej výzdoby môžete všimnúť viacero skutočností. Naši klienti si veľmi pochvaľujú výklopné časti plošiny, ktoré uľahčujú nastupovanie a vystupovanie vozíka do a z  plošinového priestoru. V tomto projekte sa najtypickejšie využíva vrchná stanica, kde sa plošina končí ešte v  rámci schodiska. Robievame to tak z dôvodu menšej vrchnej výstupnej plochy a väčšej praktickosti (tzn. otváranie vchodových dverí a vytvorenie postačujúceho priestoru na to, aby sa doň zmestil aj invalidný vozík). Tak ako vidíte, vystupuje a nastupuje sa priamo zo schodiska na úrovni vrchnej plošiny. Samozrejme, tým, že má automaticky sklopnú podlahu, ochranné tyče a nájazdové rampy, je absolútne bezpečná a  imobilná osoba tak dokáže byť úplne samostatná, neviazaná na ostatných rodinných príslušníkov, či iné osoby.

Určite ste postrehli aj robusnejšiu (avšak o to pevnejšiu) konštrukciu zariadenia, ktoré bez problémov zvláda aj prekonávanie 90° zákruty. A nakoniec aj špeciálnu odolnú plachtu prispôsobenú na zakrývanie plošiny, ktorá ju chráni pre nepriaznivými poveternostnými podmienkami a zmenami počasia. Samozrejme, je automatickou súčasťou balenia, ktoré pri objednaní si nášho zariadenia dostanete.

Klienti boli spokojní. Vďaka plošine sme totiž prepojili vnútro domu s idylickým vonkajším rozprávkovým priestorom, čím sa umožnili samostatné prechody a fungovanie pre člena domácnosti na invalidnom vozíčku. To je aj jeden z najčastejších aspektov, za ktoré nám naši klienti ďakujú – že sme im prinavrátili pocit samostatnosti. Že sa zrazu môžu opäť ľubovoľne presúvať a zvládať také „bežné samozrejmosti“ ako cesty do potravín, knižníc, úradov, k lekárovi, a v neposlednom rade aj na obyčajné prechádzky počas príjemných letných dní.

 

Schodiskový výťah pre vozíčkarov

 

Popredné vlastnosti schodiskovej plošiny V65

Takže, ak ešte stále uvažujete, môžeme si zhrnúť klady tejto šikmej plošiny na schody v skratke:

 • zvláda schodiská so zákrutami a zmenami sklonu,
 • aplikovateľný v interiéri i v exteriéri,
 • využívaný v domácnostiach rovnako ako vo verejných priestranstvách,
 • dokáže prepojiť viacero poschodí,
 • batéria (núdzový zdroj) Vás nesklame ani pri výpadku elektrického prúdu,
 • komfortný a bezpečný,
 • elegantný dizajn od svetového odborníka (Pininfarina).
 • individuálny prístup našich zamestnancov, ktorí Vás zaškolia ako zariadenie používať,
 • regionálny servis, pravidelné prehliadky, promptné služby na území celého Slovenska.

 

Cena šikmej plošiny pre imobilných?

Ide pomerne o častú otázku. Vo väčšine bezbariérových projektov nedokážeme stanoviť  fixnú cenu šikmej schodiskovej plošiny V65. Hodnota projektu vždy závisí od viacerých konkrétnych podmienok:

 • aká dlhá bude jej dráha,
 • či ide o vonkajšie alebo vnútorné schodisko,
 • koľko schodov je na schodisku,
 • či potrebujete prekonať jedno, alebo viac poschodí,
 • a pod..

Preto vám odporúčame zavolať na našu bezplatnú infolinku: 0800 199 060, alebo vyplňte formulár na nezáväznú cenovú ponuku. Naši vyškolení pracovníci prídu na obhliadku Vašich priestorov, navrhnú optimálne riešenia a pripravia  Vám  nezáväznú ponuku. Cenovú kalkuláciu spolu s obhliadkou robíme, samozrejme, bezplatne.


  Máte záujem o podobné riešenie? Napíšte nám.

  „Spoločnosť VELCON spol. s r.o. spracúva Vaše osobné údaje v rozsahu kontaktného formulára za účelom kontaktovania Vás prostredníctvom mailu, prípadne pri uvedení telefónneho čísla, telefonicky. Pri spracúvaní Vašich osobných údajov na tento účel rešpektujeme a dodržiavame Vaše práva pri spracúvaní osobných údajov. Máte právo proti tomuto spracúvaniu namietať kedykoľvek na mailovej adrese gdpr@velcon.sk alebo na korešpondenčnej adrese spoločnosti.“